2013. április 15.

Egy nagyon fontos előre lépés a bűvös 10.-ért! Real Madrid-Galatasaray 3:0

2013. április 03.-án került sor az UEFA Bajnokok Ligája negyedik negyeddöntőjére,a Real Madrid-Galatasaray összecsapásra,amit a hazaiak fölényes sikert arattak,s meggyőző fölénnyel utazhatnak az igencsak veszélyesnek tartott,pokoli hangulatú Törökországba.

Eszméletlenül jó volt látni a csapatot ennyire felszabadultan,s siker éhesen látni,vagyis az igazi Real Madrid-ot.Az egész mérkőzésen elég megnyugtató játékot mutatott a királyi gárda,s hozta a kötelező fölényes győzelmet,ami azt jelenti,hogy 90%-ban már az elődöntőben érezhetjük magunkat.Ugyanis szinte lehetetlen küldetésnek tűnik az a feladat a Gala számára,hogy minimum 3 góllal verje meg a világ legjobb csapatát.
Nagyon jó szívvel töltött el az a mutatott játék,ami aznap hozott a szemünk elé a királyi gárda.Öröm volt látni,hogy Higuaín és Benzema is újra eredményesek voltak,s hogy minden rendben van a csapat háza tájékán.Na meg az,hogy 7 meccs után ismét lehoztunk egy gól nélküli meccset.Persze Lopez sem okozott csalódást,s megint megmutatta nagy tehetségét.

A Real kezdőcsapata:      Lopez

Essien     Ramos     Varane    Coentrao

Khedira            Alonso
                       Di María      Özil        Ronaldo

Benzema

Cserék: Higuaín be,Benzema le (65.p.); Modric be,Özil le (80.p.); Pepe be,Di María le (86.p.).

A Galatasaray elverői...

I.Félidő: Az első percekben nem nagy meglepetésre a hazai alakulat birtokolta a labdát.A vendégek mintha kicsit meg lettek volna zavarodva,ami nem meglepő,hisz nem mindennapi a Real otthonában játszani.Az első nagy helyzet a fehérek előtt adódott,mikor is egy Alonso hosszú indítás után Di María gyönyörűen vette,majd Benzema fejére varázsolta a lasztit,de ő mellé fejelte azt.Mindez a 3.percben történt.Majd egy perccel később,hogy a Gala is tudassa,hogy a pályán van,Felipe Melo lőtt,de nagyon fölé ment a próbálkozása.Majd a kezdeti megilletődésből lassan-lassan föleszméltek a vendégek,s elkezdtek focizni.A 10.percben azonban jött az első hazai találat ki más,mint Ronaldo révén,miután zseniális passzt kapott ki mástól,mint Öziltől.1-0!Ezzel csak finoman jeleztük az ellenfélnek,hogy semmi keresni valójuk nincs.Ezzel a góllal átvette a vezetést CR7 a góllövő listán,a maga 9 góljával,amit 9 meccs alatt hozott össze!
Az a két ember,akik összehozták az első gólt!
(Csak zárójelben megjegyzem,hogy 2.70 odds volt arra,hogy Ronaldo rúgja az első gólt!Én meg is tettem ;) )
Két perccel később Drogba fordult le Varane-ról (ezt volt az egyetlen hibája a mérkőzésen a franciának),s lőtt,de fölé.
Eddig minden hazai támadás nagyon veszélyes volt.A 15.perc végén Sneijder tüzelt veszélyesen,de nem talált kaput.3 perccel később már Altintop próbálkozott,de ő sem nagy sikerrel.
Egy perccel később Özil is válaszolt a vendégek lövéseire,ezért ő is elsuhant egy jó kis lövést,de sajnos középre ment,így a kapusnak sikerült hárítania.Majd a következő percekben nagy fölényt alakított ki a labdabirtoklásban a Madrid.A 26.percben Drogba ismét tüzel,de Diego a helyzet magaslatán állt.A Gala látta,hogy csak távoli lövésekkel van esélyük a gólszerzésre,mert a védelem elég stabil a hazai oldalon.A 29.percben Essien adta középre a lasztit,amit Benzema hatalmas reflex-el lekezelt,s az ötös sarkáról,a kapu rövid sarkába szúrta.Ezzel már 2-0!
A gólszerző öröme...
Hat perccel a gólt követően Burak lőtt,de szerencsére pontatlanul.A következő percekben szép akciók sora a Madrid-tól,de ezek nem hoztak gólt.E tájt nagy labdabirtoklást alakított ki ismét a hazai együttes.A 41.percben szabadrúgáshoz jutottak a fehérek veszélyes szögből.Ezt nem nagy meglepetésre Ronaldo vállalt el,de egy ici-picit tévesztett,s a felső léc fölött suhant el a bogyó.Majd a 44.percben,hogy Lopeznek is akadjon dolga,Eboue lőtt,de ezt is sikeresen hárította Diego.
Az eredmény nem változott.Félidőben: Real Madrid-Galatasaray 2:0!

II.Félidő: Az első percben ismét veszélyes szabadhoz jut a Real,de Ronaldo sajnos ezt is elrontotta,a sorfalba vágta.Majd a következő 15 perc elég unalmas játékot hozott,csak egyetlen említésre méltó helyzet volt,ami Felipe Melo nevéhez fűződik,aki az 54.perceben suhintotta a kapura a labdát,de Lopez(tőle megszokott módon) magabiztosan hárított.A 62.percben Di María kapott labdát,de a kapus ölébe rúgta a labdát,pedig hatalmas helyzet adódott előtte.A 73.percben a nyolc perccel korábban beálló Higuaín vette be a Gala kapuját,még hozzá nem is akármilyen gólt,egy csodálatos gólt fejelt.Ezzel 3-0,ami már több,mint egy megnyugtató előny a visszavágóra!
Góóóóól.....

Majd a következő időszak sem hozott valami elkápráztató színvonalt.A 81.percben a Galatasaray előtt még adódott egy utolsó lehetőség,de Lopez megállj parancsolt a labdának,azzal a címmel,hogy: "Ma nem kapok gólt!".
Azért el kell ismerni,még most is klasszis az öreg!
A későbbiekben nem változott semmi,lélekben már törökben jártak a felek.Tán annyi,hogy Ramos besárgult,így kénytelen lesz kihagyni a visszavágót,de legalább tiszta lappal kezdheti majd az elődöntőt.(Ha továbbjutunk,amire 90% az esély :D )

Így a végeredmény: Real Madrid-Galatasaray 3:0!!! Hala Madrid!!!

A visszavágóra 2013.03.09.-én kerül sor Törökországban!

Holnap ne feledjétek: Real Madrid-Levante bajnoki mérkőzés 18 órától,amit a Sport2 élőben közvetít!Addig is jó pihenést,s további szurkolást mindenkinek!!!;) Hala Madrid!!!

Elnézéseteket kérjük a cikk késéséért,technikai problémák merültek fel a blogon,de már kijavítottuk őket!Megértéseteket köszönjük!

Szerző: Kiss Attila