2013. szeptember 30.

El Derbi Madrileño - avagy fordult a kocka

Szombat este a Bernabéu stadionban játszották le a madridi derbit a Real Madrid és az Atletico Madrid.

A kezdőcsapat

A kapus posztot ismét López töltötte be, ez nem is volt kérdés Ancelotti számára. Remélem, a szerda esti BL meccsen Casillas fog védeni, és remekelni fog, mivel győztes mérkőzést várunk a csapattól. A védelemben Pepe, Ramos (Sergionak az Atletico elleni mérkőzés volt a 300. spanyol bajnokija az első osztályban) és Arbeloa kapott szerepet, előttük Coentrao, Illarramendi, Khedira, Isco, a két szélen Ronaldo és Di María harcolt, a csatár pedig nem más volt, mint Benzema. Hogy ki? Benzema? Az a Benzema, aki mérkőzésről-mérkőzésre szinte semmit sem csinál, nem hogy még gólt rúgjon. Csatárunk nagyon gyenge mostanában, Morata végre játszhatna, és szerepet kaphatna posztjában, még ha csak egy kicsit is, de Ancelotti bízik a franciában, és nem tiporja le Karimot.

A mérkőzés

22:00 órakor hangzott el a kezdősípszó a Bernabeuban. Az első tíz percben mi uraltuk a pályát, mi támadtuk az ellenfél kapuját, viszont a 11. percben, egy Di María által eladott labda Diego Costahoz került, aki egy szemvillantás alatt, a gyenge védelmünkön átjutva gólt rúgott Diego kapujába. Ez után csak játszottak játékosaink, nem inkább futballoztak. Ronaldonak több helyzetei is akadtak a meccs folyamán, viszont egyiket sem tudta gólra váltani. Lópeznek is volt dolga a kapuban, a 41. és a 61. percben különösen nagyokat védett, így megakadályozta, a nagyobb gólarányú Atletico győzelmet. A 61. perc a fővárosiak részéről sem volt izgalmatlan, Bale-lel szemben szabálytalanságot követtek el a 16-os előtt, így tizenegyest nem kaptunk, de szabadrúgást igen, viszont Ronaldo nem tudott élni a helyzettel, csúnyán a kapu fölé rúgta a labdát. A meccs csúcspontja talán a 73. percben volt, mikor ugyanis a pálya mellett kilehetett szúrni az épp a játékba beálló Moratát, mindenki úgy gondolta, Benzema helyére fog beállni, viszont Ancelotti azt a döntést hozta, Isco-t viszi le, az addig tűrhetően szereplő játékost, és az ő helyére áll be a fiatal spanyol. Az egész stadion füttykoncertbe kezdett, ezzel kimutatva nem tetszésüket. Szegény Benzi, milyen érzés lehetett neki, hogy a saját szurkolói fütyülik ki. Említésre méltó az imént leírt Morata, ugyanis a 84. percben gyönyörű, kapura irányuló ollós lövést végzett el, viszont az Atletico kapusa nagy könnyedséggel kivédte, talán ez volt a meccs nagy pillanata Real Madrid szemszögből, hisz az Atletico-nak a gól volt az. A rendes játékidőhöz +3 perc tolódott, természetesen nem volt elég egy egyenlítő gólhoz. Így végül az Atletico Madrid nyert, 1999 óta először.