2013. február 27.

Első felvonás kipipálva,azaz : Fc Barcelona-Real Madrid 1:3

Ezzel a hatalmas 1:3-as (összesítve 2:4-es) győzelemmel,egy nagyon fontos lépést tettünk afelé,hogy idén újra megnyerjük a Copa De Rey-t,azaz a Spanyol Kupát.

Tegnap (2013. február 27.) került megrendezésre a spanyol kupa elődöntős visszavágója a Barcelona-Real Madrid párosításban,a gránátvörösök otthonában.
Az első mérkőzés egy 1:1-es döntetlent hozott,ami után valljuk be...többet is ki lehetett volna hozni.Sőt,akár több góllal is verhettük volna az ellenfelet.De mint tegnap kiderült,ezek az izgalmak és a többet akarás hiába volt,hisz a Madrid nagy fölénnyel és pazar játékkal a padlóra küldte a Barca csapatát.
Személy szerint nagyon tetszett a csapat játéka és bizonyítani akarása.Végre láthattuk azt a Madridot,amelyiktől az utóbbi évek annyi jót és eredményességet kaptunk,és reméljük még kapni is fogunk.Végre összeállt a csapat,pedig most sem volt a legerősebb felállás,de megmutattuk,hogy igenis képesek vagyunk bárkit legyőzni és csapatként összetartani,s eredményesnek lenni.
Sokaktól hallottam/hallom,hogy a Barca nagyon szar volt ezen a meccsen....Ezzel én nem értek egyet,mert nem azért nyertünk,mert a Barca volt a szar,hanem mi voltunk a JOBBAK,s lejátszottuk,levédekeztünk őket.S érdekes,amikor ezt mondom nekik,akkor sohasem tudnak válaszolni,mert tudják,hogy igazam van,csak ezt félnek bevallani.Nincs mit beszélni...a Madrid a jobb csapat.Ez büszkeséggel tölt el,hogy egy ilyen nagy csapat drukkere lehetek.

A két gárda kezdője...
I.félidő: Úgy,ahogy kell,a Real Madrid rögtön letámadta az ellenfelet,nem hagyván neki teret a tiki-takára.Ennek ellenére a hazai csapat veszélyeztetett elsőnek Iniesta lövésével az első percben,de mellé ment a labda.Majd nem sokkal később a hazaiak gólfelelőse Messi próbálkozott a védő mellől,lövése azonban elkerülte Lopez kapuját.Az első percekben,ahogy az lenni szokott az El Clásico-kon nagyon nagy volt az iram.Már a mérkőzés elején úgy tűnt,hogy taktikailag ismét jobbnak bizonyul a királyi gárda,hiszem teret sem hagytak a Barcelona-nak,hogy játssza saját játékát.Ugyanis a Real okosan föltolta a védekezését,s szinte a felezőpálya vonalánál volt a védősor.Az első madridi lövést Ronaldo eresztette el a 6.percben,de mindezt lessen tette,de ennek nem volt jelentősége,hisz a lövés nem talált kaput.Egy perccel később Fabregas lő Lopez kapujára,de a madridi hálóőr magabiztos.Majd a 15.percben egy hosszú indítást kap Ronaldo,aki egy szempillantás alatt a hazaiak 16-osánál teremt,s egy az egyben megverte Pique-t,aki már csak fölrúgni tudta.Jöhetett a büntető.Ronaldo állt a labda mögé,s roppant magabiztossággal értékesítette azt.Barcelona-Real Madrid 0:1.

A büntető utáni ünneplés...Cristiano Ronaldo és Ramos...
Ezzel megvolt a kötelező gól,amivel minimum hosszabbítás lehetett volna a mérkőzés.Ebben a pillanatban a Barcanak minimum 2 gól kellett volna a biztos továbbjutáshoz.A 15.percben Fabregas esett föl a 16-oson belül,de labda volt,így büntető nem járt érte,hiába reklamáltak a hazai játékosok.Ezek után a várható Barca labdatartás következett,de ezzel a birtoklási fölénnyel semmire sem mentek a gránátvörösek,hisz a Real védelme bevehetetlennek tűnt.Ezek után Ronaldo tesztelte a lasztit és a kapus,hisz sorra próbálkozott távoli kísérletekkel.Sokáig kellett várni egy Barca lövésre,amit Iniesta engedett el,miután befelé húzott,de kapu mellé ment a bogyó.Varane ismét pazar formát mutatott ezen a mérkőzésen is.Sorra szerelte az ellenfél játékosait,beleértve Messit is,aki mozdulni nem tudott a francia szorításából.Sőt,olykor sokszor esetben lefutotta az argentínt,ami számomra nagy öröm volt.Hisz egy újabb világsztár van születőben a fiatal francia személyében.

Pazar szerelések...
Nagyon rossz magatartást mutatott Jordi Alba,aki sokat színészkedett,s hevesen reklamált( a bíró helyében,én már rég kiállítottam volna).Sokszor adhatott volna neki a játékvezető sárga lapot,de ez nem történt meg.Egy újabb fontos,s említésre méltó eseményre a 37.percig kellett várni,amikor is a hazai csapat szabadrúgáshoz jutott elég jó szögből és közel a madridi kapuhoz.Messi vállalta el,azonban szerencsére mellé lőtte azt,igaz nem sok kellett a gólhoz.4 perccel később Özil szabadrúgása okozott egy kis zavart a Barca védelmében,ugyanis a beívelésbe nem ért bele senki,így majdnem beakadt Pinto kapujába.Ez volt az első játékrész utolsó fontos történés.Félidőben: Barcelona-Real Madrid 0:1.

II.félidő: Az iramra ebben a játékrészben sem lehetett panaszkodni.Az 50.percben Coentrao került veszélyes helyzetbe egy hosszú indítást követően,azonban Pinto hárított.Egy perccel később Busquets lőtt kapura,ezt azonban Lopez nagyszerű védést mutatott be,viszont a labda rossz helyre pattant,de szerencsékre ebből a kísérletből nem született gól.Percekkel később,az 57.percben Khedira felszabadító rúgást végzett,amire Di María csapott le,nagyon lefutva Puyolt,majd a visszaérkező védőt egy az egyben megverte,s kapura tűzte.De ezt Pinto kivédte,viszont a kipattanót Ronaldo a kapuba tessékelte.Barcelona-Real Madrid 0:2.
Ronaldo 2. gólja utáni öröm...
A 62.percben Pedro fejelt,ám mellé.A 67.percben Özil okosan Pique lábára pöccintette a labdát,s szöglet következhetett.E szögletet követően Varane fejelt egy gyönyörű gólt.Zsinórban másodjára volt eredményes a Barca ellen.Barcelona-Real Madrid 0:3.
Az örömmel teli Mourinho a gólt szerző franciával...
Ezek után a kamera sorra mutatta a leszegett barcai fejeket,akik kétségbe voltak esve az eredmény látván.
Csüggedt hazaiak...
Sokáig nem jegyezhettünk fel semmit,hisz a Barca nem tudott mit kezdeni egy jól felállt védelemmel szemben.
A 78.percben Diego Lopez védett hatalmasat,de már lesen tartózkodott a támadó.Ismét 10 perccel később a 88.percben Iniesta lőtt mellé.Ilyenkor már a pályán volt Villa,Alcantara és Tello is a gól reményében.Egy perccel később Jordi Alba szerezte meg a hazaiak szépségtapaszát jelentő egyetlen barcelona gólt.Így Barcelona-Real Madrid 1:3.Összesítve 2:4.Az eredmény ezek után nem változott.Egy pazar meccset követően diadalmaskodott a királyi gárda,s lépett tovább a spanyol kupa döntőjébe!

Sárga lap:                      2                                     1

Gólszerzők: Cristiano Ronaldo 12.,57, Varane 67. illetve Alba 87.
Sárga laposak: Pique 12.; Puyol 40. illetve Arbeloa 37.

Hatalmas sikert arattunk az ősi rivális felett!Így a spanyol kupa döntőjében vagyunk.S nem csak a győzelmet értük el,hanem azt is,hogy se Ronaldo,sem Alonso nem kapott sárga lapot,így ők is ott lehetnek a fináléban!
Továbbá megmutattuk ország- világnak, hogy nem szabad temetni minket.
A felvonás 2.része szombaton folytatódik a bajnoki El Clásico-val, ami nem lesz olyan lényeges összecsapás, nyugodtan kilehet majd a tartalékos csapattal állni ,majd a 3. felvonás jövőhét kedden a Manchester United elleni bajnokok ligája visszavágóval ér véget, ahol ki kell harcolnunk a továbbjutást, erőteljes és magabiztos mentalitással!

Mindenki szurkoljon ezeken a meccseken is a Real Madrid csapatának és tartsatok továbbra is velünk!!!