2013. január 27.

4 fogásos ebédet tálalt elénk a Madrid! Real Madrid-Getafe 4:0

A Real Madrid több,mint meggyőző játékkal ütötte ki a Getafe csapatát a spanyol bajnokság 21. fordulójában.

13 éve nem fordult elő olyan,hogy sérülés miatt nélkülözni kell a mi kapitányunkat,Ikert.( Casillas a Valencia elleni kupameccsen szenvedett sérülést: eltörött a kézközépcsontja.) Azonban Adan sikeresen pótolta őt nagy örömünkre.
Viszont Adan ezzel az előtte kínálkozó "lehetőséggel",hogy ő legyen egy ideig az első számú kapus,úgy néz ki,hogy nem fog tudni élni.Hiszen a fővárosi alakulat azonnal lépett Iker pótlásának ügyében: leszerződtette a Sevilla egykori hálóőrét,Diego Lópezt.
Nekem személy szerint nagyon tetszett a csapat játéka,elég pörgős,mutatós és okos játékot mutattak be a fiúk.Az első félideji játékon tudtak változtatni és percek alatt kivégezték az ellenfelet.Persze most is fontos szerepet töltött be az egész világon egyedüli kontrajátékunk.Ezt a Realt szeretném/szeretnénk látni a következő meccseken is.
Respeckt! Ánimo Iker!
Az első 9 percben nem nagyon történt említésre méltó jelenet.Természetesen többet volt a labda a Madridnál,de helyzeteket nem sikerült kialakítani.Viszont ezután felpörögtek az események.A 10.percben szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda,amit Ronaldo végzett el.Pazar szabadrúgás volt,de a kapusnak sikerült hárítania.A következő percben megszületett az első hazai sárga lap,amit Albiol kapott.Rá egy percre Di María tűzte a kapura a labdát,ami megpattant és majdnem így lett belőle gól,ám a bogyó elsuhant a kapufa mellett.Ezek után nem nagyon adódtak helyzetek.A 22. percben CR indult meg,csinált egy kényszerítőt Özillel,majd egy lövőcselt és rátűzte a kapura,de a kapus ismét hárított.
Majd,hogy Adannak is legyen egy kis dolga,egy szép védést mutatott be egy távoli lövést követően.3 perccel később ismét dolga akadt egy fejest követően,de kapusunk itt is magabiztosan védett.A következő madridi,aki besárgult nem más,mint Özil ( 28.perc).3 perccel később Özil már pozitív főszereplő,aki egy gyönyörű kontra végén lőtt a kapura,de a vendégek hálóőre kivédte azt.Majd a 41.percben Ronaldo lőtt fölé.Rá két percre egy tetszetős hazai ellencsapás végén Modric lőtt pazarul,de nem volt szerencséje,lövése nem sokkal,de fölé ment.A félidő lejárta után gól nélküli döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.
Half Time: Real Madrid-Getafe 0:0

A szünetben Khedira váltotta Albiolt.Az első 7 perben kisebb helyzetek adódtak,de ezek nem voltak érdekfeszítőek.Majd az 52.percben Khedira lőtt kapura,ám a kapus védeni tudott,viszont kipattant róla,amit Coentrao lőtt a kapu irányába,azonban ezt is hárítani tudja.Ez az eseménysorozat szöglethez vezetett,aminek a végén Moya rosszul jött ki a kapujából,s Ramos 2 méterről a kapuba lőtt.Megszületett a már nagyon várt vezető gól.(1:0).
Ramos gólöröme...
Az 59.percben egy hosszú indítást követően Özil adta be a játékszert,amit Higuaín fejelt a kapu fölé.A 62.percben egy gyors kontrát követően Özil Cr7-nek adta a labdát,aki nagy sprintet levágva a saját 16-osától,kilőtte laposan a hosszú sarkot.( Már hiányoltuk a CR gólt... ).Ezzel 2:0.
Akik összehozták a Real 2. gólját...
Három perccel később Ronaldo duplázni tud a mérkőzésen,amit fejjel szerzett.(3:0).
A hazai gólszerzők gólöröme a 3. találat után...
A 69.percben Ramos a saját kapujánál is főszerepet vállalt: a gólvonalról tudott menteni.Egy perccel később ismét egy pazar kontra,aminek a végén Higuaín lőtte fölé a bogyót.A 69.percben Callejon váltotta Özilt.Majd a 71.percben büntetőhöz jutott a Real,amit Ronaldo be is vágott a kapuba a harmadik gólját megszerezve.(4:0) A gólját követően lecserélte a portugál klasszist Mourinho (megünnepeltette,meg persze pihenteti a Barca elleni meccsre).Cr-t Benzema váltotta.A nézők felállva tapsolták a zsenit,s közben egyszerre skandálták:"Ronaldo...Ronaldo...Ronaldo!".A 77.percben Higuaín rúgta kapura a labdát,de gól nem született.A 86.percben nagy helyzet maradt ki Callejon révén,aki egy kicsit hosszan vette át a labdát.Az rendes játékidő utolsó percében hatalmasat védett Moya,Di María szabadrúgását követőn.Ezután az eredmény nem változott.A végeredmény,pazar játékkal:
Real Madrid-Getafe 4:0

Ronaldo ezzel a mesterhármassal már 10 gólnál jár 2013-ban.Nem rossz teljesítmény.Bízunk ennek folytatásában.
A következő mérkőzés a Barcelona elleni kupameccs lesz szerdán.Addig is jó szurkolást mindenkinek.